INSERT INTO sites(host) VALUES('motika.com.mk') 1045: Access denied for user 'www-data'@'localhost' (using password: NO) motika.com.mk Estimated Worth $494,379 - MYIP.NET Website Information
Welcome to MyIP.net!
 Set MYIP as homepage      

  
           

Web Page Information

Title:
Meta Description:
Meta Keywords:
sponsored links:
Links:
Images:
Age:
sponsored links:

Traffic and Estimation

Traffic:
Estimation:

Website Ranks

Alexa Rank:
Google Page Rank:
Sogou Rank:
Baidu Cache:

Search Engine Indexed

Search EngineIndexedLinks
 Google:
 Bing:
 Yahoo!:
 Baidu:
 Sogou:
 Youdao:
 Soso:

Server Data

Web Server:
IP address:    
Location:

Registry information

Registrant:
Email:
ICANN Registrar:
Created:
Updated:
Expires:
Status:
Name Server:
Whois Server:

Alexa Rank and trends

Traffic: Today One Week Avg. Three Mon. Avg.
Rank:
PV:
Unique IP:

More ranks in the world

Users from these countries/regions

Where people go on this site

Alexa Charts

Alexa Reach and Rank

Whois data

Who is motika.com.mk at mk.whois-servers.net

% This is the RIPE Database query service.

% The objects are in RPSL format.

%

% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.

% See
http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf% Note: this output has been filtered.

% To receive output for a database update, use the "-B" flag.%ERROR:101: no entries found

%

% No entries found in source RIPE.% This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.88.1 (BLAARKOP)

Front Page Thumbnail

sponsored links:

Front Page Loading Time

Keyword Hits (Biger,better)

Other TLDs of motika

TLDs Created Expires Registered
.com
.net
.org
.cn
.com.cn
.asia
.mobi

Similar Websites

More...
Alexa标题

Search Engine Spider Emulation

Title: Мотика | Се насмеа ли денес?
Description:
Keywords:
Body:
 Мотика | Се насмеа ли денес? Мотика МЕНИ КаналиСмешни видеаМакедонски несекојдневни ситуацииМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото Сала на славата! Мотика КаналиСмешни видеаМакедонски несекојдневни ситуацииМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото Ново од членовите Тукушто испратени фото, видеа и вицови Сала на славата! Гледајте ги само најпопуларните работи Додај Видео, слика, виц Најави се Сподели смеа и забава Му дозволив на сопругот да ме облекува цела недела. Еве ги резултатите!Ако го прашате вашиот сопруг да го отвори плакарот и да одбере што да носите, што мислите што би избрал? Долг црвен фустан? Фармерки, патики и маица? Или можеби бикини? Ова е интересен експеримент кој Кејтлин одлучила да го направи со својот сопруг Колин. Дечкото ѝ го хакирал Фејсбук профилот на неговата неверна девојка, за да ѝ се одмазди на најшампионски начинОвој дечко ја фатил неговата девојка како го изневерува на нај неверојатен начин. Токму кога помисливте дека сте ги виделе сите типови на видеа за „разоткривање“, некоj доаѓа со ваков генијален план да му врати на изневерувачот. Откако ѝ го хакирал профилот, прочитал сѐ што треба и постирал само 1 статус во нејзино име. Сме го кажале порано, ќе го кажеме и сега НА ЛАГАТА И СЕ КРАТКИ НОЗЕТЕ! 5 лесни трикови со играчката „нервирач“, која што секое македонско дете ја носи во џебот деновивеИмето на играчката на англиски fidget spinner во слободен превод значи „вртач против нервоза“, а повеќе ќе ѝ одговара името „нервирач“, затоа што ќе се намачите додека да успеете да направите некој добар трик со неа. Смешни стрипчиња 168 (43 фото)Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња. Интересна шаховска загатка: Додајте 2 топа и коњ, за да го матирате црниот кралМатирањето со малку фигури на средината на шаховската табла знае да биде вистински предизвик. Палете ги мозоците и одговорите пишувајте ги во коментари! Збунета 83-годишна баба наместо 10-минутно возење до болницата, го промашила излезот, возела уште 300 километри и влегла во друга државаВалери Џонсон од Англија наместо 10 минути се возела 8 часа и залутала 300 километри се до Шкотска, откако работници поради работа на пат ја пренасочиле. 83-годишната жена снемала гориво во Шкотска, а нејзината загрижена ќерка ја пријавила за исчезната и морала да го фати првиот лет до Шкотска за да ја земе мајка си. Ова може да се види САМО на плажите во Бразил!Бразил е единствената земја во светот во која може да се искомбинираат девојките од фантазиите на мажите и фудбалот :). Ѕверски камион со ракетен моторМоторот не е само за чалам туку чудото навистина лета! Добро пиво те тера да полеташ од меракНекои луѓе многу буквално ги сфаќаат работите :). Човекот телефонот не го тргна од корејската танчерка, а има и зошто!Традиционално понеделничко Мотика будење! Можете ли да погодите што бара босиот старец во трнливите грмушки?Човекот е професионалец, затоа не се обидувајте да правите слични авантури, ниту во многу помали размери! Малата Меди чека да почне ритамот :)Фраерка не се станува, едноставно се раѓаш со тоа! Девојката многу пати ќе ве воодушеви со своите трикови со прстите и топчињатаБидете трпеливи на почеток додека да почне да ја прави својата магија со прстите. Моментот кога младоженецот и влепи шамар на невестата пред да го кажат судбоносното ДА„Мила, не ме сфаќај погрешно, ама имаше една пчела #8230;“ Девојка прескокнува мал поток #8230; Што може да тргне наопаку?Пак јади торти и колачи наместо салати! Ова 14-годишно момче-гениј е најмладата личност што дипломирала на Универзитетот во ТексасТој вели дека не се чувствува различно од другите деца и се засрамува кога за него ќе кажат дека е „генијалец“ или „славна личност.“ Жестоко: Зошто пукањето во воздух на свадба е екстремно глупа идеја?Затоа што обично се прави во алкохолизирана состојба и учесниците не се ни свесни каква трагедија може да се случи. Запознајте ја холандската НАЈСЕКСИ МАЈКА, Милјушка ВиценхаузенСосема заслужено! 10 познати личности кои се запуштија со текот на годинитеНа големото платно познатите личности изгледаат толку нереално, како да се совршени во секоја секунда од денот. Но тие се само обични луѓе, кои сакаат да си овозможат мали слатки задоволства, кои не се баш најдобри за витката фигура. Некои од нив претходно редовно вежбале и имале беспрекорно тело, но им станало напорно да живеат под ваков режим и решиле да се опуштат. Ова се 10 познати личности кои што го живеат животот како што сакаат и не се оптоваруваат со ригорозни диети. Свештеник сакал да демонстрира како Исус одел по вода и бил изеден жив од крокодилиСвештеникот Џонатан Минхетва од Зимбабве, сакал да демонстрира како Исус чекорел по вода и бил растргнат од 3 крокодила, по што од него останале само сандалите и долната облека. Деца од 7-годишна возраст упаднале во аеродром за да се дрогираат со авионско горивоДесетици млади абориџински деца се во опасност од труење со олово, по нивниот упад во напуштениот аеродром за да ја вдишуваат пареата од авионското гориво. Квиз: Ги паметите ли овие ѕвезди од 80-тите?Ако и вие сте од генерациите кои растеа со нивната музика, гарант ќе освоите 100%. Изеди ја виршлата со раширени нозе: Корејско забавно шоу со згодни девојкиОсобено внимание обратете на последната девојка која има импресивна техника (и перформанси), за разлика од останатите. 13-годишно момче завршило на интензивна нега откако испило голема количина на водка за да се вклопи со „популарните“ деца во училиштеМајка објавила слики од нејзиниот 13-годишен син од болница, откако тој се онесветил поради прекумерено внесување на алкохол, додека бил на училиште. Чејс Овен едвај се спасил од смрт, поради труење со алкохов, водка, откако неговата мајка Џо го пронашла онесвестен во нивната градина. Никогаш нема да бидам толкав фраер, како мојот 2-годишен внук на замокот за скокањеМалиот како да чека некоја „женска“ да му се залепи :). Дневна доза позитивна енергија! „Дургар, можам да го правам ова цел ден, не сум вработен!“Смешна ситуација во онлајн видео игра. Вратата во канцеларијатаЈапонски скеч со многу неочекуван хумор. Скејтерот ѝ одржа лекција на полицајката, но не онаква каква што мислите!Убаво е кога полицаецот ќе се симне од престолот на авторитетот и ќе си направи муабет за обичните работи кои го интересираат секој човек. Како идиот дизајнира патека за велосипедска трка во градот?Полицијата ги блокирала улиците, но никој не очекуваше дека велосипедистите ќе се враќаат по истата патека и тоа толку бргу. Најголемата радост во животот на малиот Гидеон, кој е и слеп и глувНа малиот Гидеон на 7-месечна возраст докторите му дијагностицирале ретка болест, поради која почнал да ги губи и видот и слухот. Сега тој е речиси сосема глув и слеп, а родителите се трудат на секаков можен начин да предизвикаат насмевка на неговото лице. 1 2 3 hellip; 894 Не пропуштајте! Македонка прашува за цена на костим за капење на српска фејсбук страна, а одговорот на Србите е БЕЗ КОМЕНТАР Жената дури се потрудила и да праша на српски :), ама џабе, кога од другата страна седи исфрустриран идиот кој навредува затоа што не му оди бизнисот. 52912 Српски комичар ја објаснува политичката криза во Македонија, на начин кој ќе го освести секој Македонец Толку крајно нелогични работи се случија со оваа држава во минатото, што е крајно време да им се каже доста е! 46641 Фотоилузии (47 фото) Фотографии кои ќе ве натераат повторно и повнимателно да ги погледнете 🙂 43885 Пејачка на денот и снимател од публиката што си ја знае работата Русинката одбрала брз и докажан пат кон славата. 34375 Чекањето автобус е досадно, но госпоѓата и младиот дечко си најдоа занимација Видеото е снимено на автобуска постојка во холандскиот град Гронинген. 33003 Тетоважи кои кријат во себе многу поголема приказна отколку што можете да претпоставите (36 фото) Лузните се составен дел од нашиот живот, но нешто постојано да те потсетува на ужасните настани од минатото понекогаш е премногу тешко. Затоа, некои луѓе наоѓаат едноставен и елегантен начин да ги сокријат своите лузни #8211; тетоважите. 26607 Превземете бесплатна е-книга “Како да тргувате со акциите на Facebook” Од почетокот на годината до денес, акциите на Facebook забележаа раст од околу 30%. Превземете бесплатна е-книга и дознајте како може да тргувате со цената на акциите на Facebook (таканаречени ЦФД) на светска берза. Превземете ја е-книгата овде. 25505 Двајца дебили со ножови мачат кутар бик врзан со јаже, но Господ гледа #8230; Изгледа никогаш не слушнале дека на коњ не треба да му се приоѓа од позади, а на бик од страна. 24960 Куп смешни дизајнерски грешки (100 фото) А сега дајте им на дизајнерите по една мотика, затоа што доволно се докажаа на полето на дизајнот. 24494 Естонската полиција има многу јака техника за присилно запирање на криминалци во бегство со автомобил Нема автомобил кој не може да се запре на ваков начин! 21984 Македонскинесекојдневни ситуацииКако се поправа скршена бандера во Прилеп и тоа за само 3 дена? 485 Стар и уморен патник на штипските улици 142 Итар Пејо #779 142 Види ги ситеИспрати Видео, Слика, ВицСмешни Слики 7327 Смешни видеаМакедонски несекојдневни ситуацииМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото270.000 facebook фанови Цени и услови за рекламирање на Мотика © 2006 - 2016 МОТИКА, Сите права се задржани

Updated Time

Updating   
Friend links: ProxyFire    More...
Site Map 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100 110 120 130 140 150 160 170 180 190 200 250 300 350 400 450 500 550 600 610 620 630 640 650 660 670 680 690 700 710 720 730 740 750
TOS | Contact us
© 2009 MyIP.cn Dev by MYIP Elapsed:1.464ms