INSERT INTO sites(host) VALUES('futbolme.net') 1045: Access denied for user 'www-data'@'localhost' (using password: NO) futbolme.net Estimated Worth $321,686 - MYIP.NET Website Information
Welcome to MyIP.net!
 Set MYIP as homepage      

  
           

Web Page Information

Title:
Meta Description:
Meta Keywords:
sponsored links:
Links:
Images:
Age:
sponsored links:

Traffic and Estimation

Traffic:
Estimation:

Website Ranks

Alexa Rank:
Google Page Rank:
Sogou Rank:
Baidu Cache:

Search Engine Indexed

Search EngineIndexedLinks
 Google:
 Bing:
 Yahoo!:
 Baidu:
 Sogou:
 Youdao:
 Soso:

Server Data

Web Server:
IP address:    
Location:

Registry information

Registrant:
Email:
ICANN Registrar:
Created:
Updated:
Expires:
Status:
Name Server:
Whois Server:

Alexa Rank and trends

Traffic: Today One Week Avg. Three Mon. Avg.
Rank:
PV:
Unique IP:

More ranks in the world

Users from these countries/regions

Where people go on this site

Alexa Charts

Alexa Reach and Rank

Whois data

Who is futbolme.net at whois.enom.com





Domain Name:
FUTBOLME.NET

Registry Domain ID: 121357709_DOMAIN_NET-VRSN

Registrar WHOIS Server: whois.enom.com

Registrar URL: www.enom.com

Updated Date: 2014-04-22T15:39:22.00Z

Creation Date: 2004-05-29T18:31:00.00Z

Registrar Registration Expiration Date: 2017-05-29T18:31:00.00Z

Registrar: ENOM, INC.

Registrar IANA ID: 48

Domain Status: clientTransferProhibited https://www.icann.org/epp#clientTransferProhibited

Registry Registrant ID:

Registrant Name: VICENT SANCHIS

Registrant Organization: APROBADA S.L.

Registrant Street: C/ COL?N, 10

Registrant City: MANUEL

Registrant State/Province: VALENCIA

Registrant Postal Code: 46660

Registrant Country: ES

Registrant Phone: +34.678558201

Registrant Phone Ext:

Registrant Fax:

Registrant Fax Ext:

Registrant Email: FUTBOLME

Registry Admin ID:

Admin Name: VICENT SANCHIS

Admin Organization: APROBADA S.L.

Admin Street: C/ COL?N, 10

Admin City: MANUEL

Admin State/Province: VALENCIA

Admin Postal Code: 46660

Admin Country: ES

Admin Phone: +34.678558201

Admin Phone Ext:

Admin Fax:

Admin Fax Ext:

Admin Email: FUTBOLME

Registry Tech ID:

Tech Name: VICENT SANCHIS

Tech Organization: APROBADA S.L.

Tech Street: C/ COL?N, 10

Tech City: MANUEL

Tech State/Province: VALENCIA

Tech Postal Code: 46660

Tech Country: ES

Tech Phone: +34.678558201

Tech Phone Ext:

Tech Fax:

Tech Fax Ext:

Tech Email: FUTBOLME

Name Server: ns1.servidor-de-dns.com

Name Server: ns2.servidor-de-dns.com

Name Server: ns3.servidor-de-dns.com

DNSSEC: unSigned

Registrar Abuse Contact Email: abuse@enom.com

Registrar Abuse Contact Phone: +1.4252982646

URL of the ICANN WHOIS Data Problem Reporting System: http://wdprs.internic.net/

>>> Last update of WHOIS database: 2014-04-22T15:39:22.00Z <<<



For more information on Whois status codes, please visit https://icann.org/epp





The data in this whois database is provided to you for information

purposes only, that is, to assist you in obtaining information about or

related to a domain name registration record. We make this information

available "as is," and do not guarantee its accuracy. By submitting a

whois query, you agree that you will use this data only for lawful

purposes and that, under no circumstances will you use this data to: (1)

enable high volume, automated, electronic processes that stress or load

this whois database system providing you this information; or (2) allow,

enable, or otherwise support the transmission of mass unsolicited,

commercial advertising or solicitations via direct mail, electronic

mail, or by telephone. The compilation, repackaging, dissemination or

other use of this data is expressly prohibited without prior written

consent from us.



We reserve the right to modify these terms at any time. By submitting

this query, you agree to abide by these terms.

Version 6.3 4/3/2002



Get Noticed on the Internet! Increase visibility for this domain name by listing it at www.whoisbusinesslistings.com

Front Page Thumbnail

sponsored links:

Front Page Loading Time

Keyword Hits (Biger,better)

Other TLDs of futbolme

TLDs Created Expires Registered
.com
.net
.org
.cn
.com.cn
.asia
.mobi

Similar Websites

More...
AlexaŠáçÚóś

Search Engine Spider Emulation

Title:Resultados de f├║tbol y clasificaciones - Bienvenido a Futbolme
Description:F├║tbol en directo de Primera, Segunda, Segunda B y Tercera Divisi├│n.
Keywords:
Body:
Resultados de f├║tbol y clasificaciones - Bienvenido a Futbolme
times;
Sugerencia
Incidencia
Error de programaci├│n
Otros
Si quieres una respuesta, introduce tu email:
Envianos tus sugerencias y opiniones
Destacados
CAMPEONATO DE ESPA├ĹA - Copa de S.M. El Rey
Copa Mundial de la FIFA Rusia 2018
Videotutorial
Trivialme
FUTBOLPLUS Foro
Log-in
Reg├şstrate
times;
Usuario
Contrase├▒a
Permanecer conectado
Nuevo usuario
Olvid├ę mi contrase├▒a
┬┐Eres nuevo en FUTBOLME?
Envianos tu email y te reenviaremos un nombre de usuario y una contraseña con lo cual quedarás registrado. Este nombre de usuario y contraseña los podrás modificar en cualquier momento.
Email:
Recordar contrase├▒a:
Email:
Ya están vinculados a su crónica los partidos de la Temporada 1985-86
Primera Divisi├│n
- Segunda Divisi├│n
Todos los enlaces desde la temporada 1928-29 estan recopilados en este post de FUTBOLPLUS
Partido en juego
Cada d├şa una pista para que encuentres el partido.
Partido N┬║ 9
1ª Pista
2ª Pista: Ambos equipos visten igual
Si sabes la respuesta, lee las instrucciones y escr├şbela aqu├ş
Instrucciones
Inicio
Torneos
Auton├│micas
Juvenil
Femenino
TV
1ª
2ª
2BG1
2BG2
2BG3
2BG4
Tercera
0-0-274
25/11
HOY
27/11
Actualizado a las 06:39:36
PRIMERA DIVISIÓN
PRIMERA DIVISIÓN
Jornada 13
Málaga
Málaga CF
13:00
Deportivo
RC Deportivo de La Coru├▒a
¡¡ Crónicas de todos sus enfrentamientos !!
Jornada 13
R. Madrid
Real Madrid CF
16:15
Sporting
Real Sporting de Gij├│n
¡¡ Crónicas de todos sus enfrentamientos !!
Jornada 13
Espanyol
RCD Espanyol de Barcelona
18:30
Legan├ęs
CD Legan├ęs
¡¡ Crónicas de todos sus enfrentamientos !!
Jornada 13
Sevilla
Sevilla FC
20:45
Valencia
Valencia CF
¡¡ Crónicas de todos sus enfrentamientos !!
SEGUNDA DIVISIÓN
SEGUNDA DIVISIÓN
Jornada 16
Lugo
CD Lugo
16:00
Tenerife
CD Tenerife
Jornada 16
UCAM Murcia
UCAM Murcia CF
18:00
Numancia
CD Numancia de Soria
Jornada 16
Alcorc├│n
AD Alcorc├│n
18:00
Oviedo
Real Oviedo
Jornada 16
Valladolid
Real Valladolid CF
18:00
Almer├şa
UD Almer├şa
Jornada 16
Zaragoza
Real Zaragoza
20:00
Reus
CF Reus Deportiu
SEGUNDA DIVISIÓN B - Grupo 1
SEGUNDA DIVISIÓN B - Grupo 1
Jornada 16
Coruxo
Coruxo FC
16:30
Pontevedra
Pontevedra CF
Jornada 16
Guijuelo
CD Guijuelo
18:15
Mutilvera
UD Mutilvera
SEGUNDA DIVISIÓN B - Grupo 2
SEGUNDA DIVISIÓN B - Grupo 2
Jornada 16
Arenas
Arenas Club
17:00
R. Uni├│n
Real Uni├│n Club
Jornada 16
Toledo
CD Toledo
18:00
Albacete
Albacete Balompi├ę
SEGUNDA DIVISIÓN B - Grupo 3
SEGUNDA DIVISIÓN B - Grupo 3
Jornada 16
Mestalla
Valencia-Mestalla
17:00
Eldense
CD Eldense
Jornada 16
Villarreal B
Villarreal CF B
17:00
At. Levante
Atl├ętico Levante UD
Jornada 16
Barcelona B
FC Barcelona B
18:00
L┬┤Hospitalet
CE L┬┤Hospitalet
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 3
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 3
Jornada 16
Meruelo
EMF Meruelo
15:30
Tropez├│n
CD Tropez├│n
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 4
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 4
Jornada 15
Vitoria
CD Vitoria
16:30
Lagun Onak
CD Lagun Onak
Jornada 15
Aurrera O.
CD Aurrera de Ondarroa
16:30
Santurtzi
CD Santurtzi
Jornada 15
Pasaia
Pasaia KE
16:30
Amurrio
Amurrio Club
Jornada 15
Durango
SCD Durango
16:45
Balmaseda
SD Balmaseda FC
Jornada 15
Zalla
SD Zalla UC
17:00
Alav├ęs B
Deportivo Alav├ęs B
Jornada 15
Beasain
SD Beasain
17:15
Bermeo
Bermeo FT
Jornada 15
Deusto
SD Deusto
17:45
R. Sociedad C
Real Sociedad de F├║tbol C
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 5
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 5
Jornada 16
Santfeliuenc
Santfeliuenc FC
18:00
Granollers
EC Granollers
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 6
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 6
Jornada 17
R. Col├│n
CF Recambios Col├│n Valencia
17:00
Alzira
UD Alzira
Jornada 17
Ol├şmpic
CD Ol├şmpic
20:00
R. Ibense
UD Rayo Ibense
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 8
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 8
Jornada 15
Numancia B
CD Numancia de Soria B
15:45
At. Bembibre
Atl├ętico Bembibre
Jornada 15
Burgos Pr.
CD Burgos Promesas 2000
16:00
La Ba├▒eza
La Ba├▒eza FC
Jornada 15
V. Camino
CD La Virgen del Camino
16:00
At. Tordesillas
Atl├ętico Tordesillas
Jornada 15
Unionistas
Unionistas de Salamanca CF
16:00
Almazán
SD Almazán
Jornada 15
Villamuriel
CD Villamuriel
16:00
Cebrere├▒a
CyD Cebrere├▒a
Jornada 15
At. Astorga
Atl├ętico Astorga FC
16:30
San Jos├ę
CD San Jos├ę
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 9
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 9
Jornada 15
DH San Andr├ęs
UD Dos Hermanas-San Andr├ęs
11:30
R. Melilla
River Melilla CF
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 10
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 10
Jornada 15
Sevilla C
Sevilla FC C
16:00
Castilleja
Castilleja CF
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 11
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 11
Jornada 17
Felanitx
CE Felanitx
12:45
Formentera
SD Formentera
Jornada 17
Esporles
CE Esporles
15:30
Son Cladera
CD Son Cladera
Jornada 17
Ferriolense
CD Ferriolense
16:00
Constància
CE Constància
Jornada 17
Poblense
UD Poblense
16:30
Llosetense
CD Llosetense
Jornada 17
Collerense
UD Collerense
17:15
P. Ciutadella
Penya Ciutadella Esportiva
Jornada 17
S. Catalina At.
Club Santa Catalina Atl├ętico
17:30
P. Calvià
CF Platges de Calvià
Jornada 17
Campos
CE Campos
17:30
C. Ibiza
Ciudad de Ibiza CF
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 12
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 12
Jornada 16
Buzanada
CD Buzanada
16:15
La Cuadra
CD La Cuadra
Jornada 16
Arucas
Arucas CF
18:00
Tenerife B
CD Tenerife B
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 15
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 15
Jornada 16
Pamplona
CD Pamplona
15:30
San Juan
AD San Juan
Jornada 16
Txantrea
UDC Txantrea KKE
16:30
Erriberri
CD Erriberri
Jornada 16
Oberena
CD Oberena
16:30
Cortes
CD Cortes
Jornada 16
V. Eg├╝├ęs
CD Valle de Eg├╝├ęs
18:00
Huarte
CD Huarte
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 16
TERCERA DIVISIÓN - Grupo 16
Jornada 16
Agoncillo
CD Agoncillo
16:00
Rápid
CF Rápid
SELECCIONES FEMENINAS - Amistosos
SELECCIONES FEMENINAS - Amistosos
Otras Selecciones
Irlanda
Irlanda
16:30
Euskal Sel.
Euskal Selekzioa
Nacional / Absoluta
Francia
Francia
21:00
Espa├▒a
Espa├▒a
PREFERENTE GALICIA - Grupo Norte
PREFERENTE GALICIA - Grupo Norte
PREFERENTE AUTONÓMICA - Grupo Norte
Jornada 15
Estudiantil
Agrupaci├│n Estudiantil CF
16:30
Lemos
Club Lemos
REGIONAL PREFERENTE
REGIONAL PREFERENTE
Jornada 13
Sámano
UD Sámano
15:30
Nueva Monta├▒a
SD Nueva Monta├▒a
Jornada 13
Rinconeda
FC Rinconeda Polanco
15:45
Internacional
Internacional FC
Jornada 13
Valle Lebaniego
CDE Valle Lebaniego
15:45
Los R├şos
CD Los R├şos
Jornada 13
Santillana
EMD Santillana
16:00
Gama
SD Gama
Jornada 13
Arenas
CD Arenas de Frajanas
19:00
Torina
SD Torina
REGIONAL PREFERENTE - Álava
REGIONAL PREFERENTE - Álava
ER. GORENGOEN MAILA - Araba
Jornada 11
Lasarteko
Lasarteko Olabide IKE
15:30
Zaramaga
CF Zaramaga
Jornada 11
San Mart├şn
CDF San Mart├şn
16:00
Abetxuko
ADC Abetxuko
Jornada 11
Iru-Bat
SD Iru-Bat Santa Luc├şa
16:00
Salvatierra
SD Salvatierra
Jornada 11
Laudio
CD Laudio FSR
17:30
San Prudencio
AD Colegio San Prudencio
Jornada 11
Marianistas
CD El Pilar Marianistas
18:00
Condado Trevi├▒o
CD Condado de Trevi├▒o
Jornada 11
Zuia
AD Zuia de F├║tbol
18:00
San Ignacio
CD San Ignacio
DIVISIÓN DE HONOR TERRITORIAL - Vizcaya
DIVISIÓN HONOR TERRITORIAL Vizcaya
LUR. OHOREZKO MAILA - Bizkaia
Jornada 11
Derio
CD Derio
15:45
Retuerto
SD Retuerto Sport
Jornada 11
Loiu
CD Loiu
15:45
Apurtuarte
Apurtuarte Club
Jornada 11
Elorrio
CD Elorrio
16:00
San Pedro
SD San Pedro
Jornada 11
Zaldua
CD Zaldua
16:15
Sondika
CD Sondika
Jornada 11
Lekeitio
Lekeitio FT
16:30
Ugeraga
SD Ugeraga
Jornada 11
Abanto
Abanto Club
17:00
Gatika
Gatika KT
DIVISIÓN DE HONOR REGIONAL - Guipúzcoa
DIVISIÓN HONOR REGIONAL - Guipúzcoa
ER. OHOREZKO MAILA - Gipuzkoa
Jornada 12
Oiartzun
Oiartzun KE
15:30
Zarautz
Zarautz KE
Jornada 12
Ordizia
Ordizia KE
16:00
Martutene
Martutene KE
Jornada 12
Mondrag├│n
Mondrag├│n CF
16:30
Hondarribia
Hondarribia FE
Jornada 12
Touring
CD Touring
16:30
R. Uni├│n B
Real Uni├│n Club B
Jornada 12
Amaikak Bat
Amaikak Bat KE
16:30
Mutriku
Mutriku FT
Jornada 12
Elgoibar
CD Elgoibar
16:30
Hernani
CD Hernani
PRIMERA CATALANA - Grupo 1
PRIMERA CATALANA - Grupo 1
PRIMERA CATALANA - Grup 1
Jornada 13
Avià
UE Avià
16:00
Martinenc
FC Martinenc
Jornada 13
Andorra
FC Andorra
16:00
Mollet
CF Mollet UE
Jornada 13
Sant Cugat
Sant Cugat Esport FC
18:00
Tona
UE Tona
PRIMERA CATALANA - Grupo 2
PRIMERA CATALANA - Grupo 2
PRIMERA CATALANA - Grup 2
Jornada 13
At. Alpicat
Club Atl├Ętic Alpicat
16:00
Reus B
CF Reus Deportiu B
Jornada 13
Morell
CD Morell
17:00
Lleida B
Lleida Esportiu TCF B
REGIONAL PREFERENTE - Grupo 1
REGIONAL PREFERENTE - Grupo 1
REGIONAL PREFERENT - Grup 1
Jornada 13
Castell├│n B
CD Castell├│n B
16:45
Burriana
CD Burriana
Jornada 13
Huracán
CF Huracán Moncada
18:30
Alboraya
Alboraya UD
Jornada 13
Acero
CD Acero
18:30
Nules
Nules CF
Jornada 13
Roda
CD Roda
19:00
Vall Ux├│
UD Vall de Ux├│
REGIONAL PREFERENTE - Grupo 2
REGIONAL PREFERENTE - Grupo 2
REGIONAL PREFERENT - Grup 2
Jornada 13
Chiva
CF Chiva
17:00
Paiporta
Paiporta CF
Jornada 13
Cheste
CD Cheste
17:00
Vilamarxant
Vilamarxant CF
Jornada 13
Burjassot
Burjassot CF
17:00
Torrent
Torrent CF
Jornada 13
Serranos
CD Serranos
17:45
Disc├│bolo
Disc├│bolo-La Torre AC
Jornada 13
Barrio Cristo
UD Juventud-Barrio del Cristo
18:30
Ribarroja
Ribarroja CF
REGIONAL PREFERENTE - Grupo 3
REGIONAL PREFERENTE - Grupo 3
REGIONAL PREFERENT - Grup 3
Jornada 13
Benigànim
UD Benigànim
16:30
At. Alginet
Atl├Ętic d┬┤Alginet
Jornada 13
Canals
UD Canals
16:30
Portuarios
UD Portuarios
Jornada 13
Tavernes
CFUE Tavernes de la Valldigna
17:00
Atzeneta
Atzeneta UE
Jornada 13
Llosa
CD Llosa
17:00
Jávea
CD Jávea
Jornada 13
L┬┤Alcudia
UE L┬┤Alc├║dia
17:15
Pego
Pego CF
REGIONAL PREFERENTE - Grupo 4
REGIONAL PREFERENTE - Grupo 4
REGIONAL PREFERENT - Grup 4
Jornada 13
H├ęrcules B
H├ęrcules de Alicante CF B
16:00
Benidorm
SFFCV Benidorm CD
Jornada 13
Altea
UD Altea
16:30
Ilicitana
CFUD Ilicitana
Jornada 13
Jove Espa├▒ol
FC Jove Espa├▒ol San Vicente
17:00
Villajoyosa
Villajoyosa CF
PRIMERA DIVISIÓN REGIONAL - Grupo A
PRIMERA DIVISIÓN REGIONAL - Grupo A
Jornada 13
Castilla
CD Castilla Palencia
15:45
Venta Ba├▒os
CF Venta de Ba├▒os
Jornada 13
Real Burgos
Real Burgos CF
15:45
Briviesca
CF Briviesca
Jornada 13
Villarcayo
Villarcayo Nela CF
15:45
U. Burgos
CD Universidad de Burgos
Jornada 13
Unami
Unami CP
16:00
R. Lerme├▒o
Racing Lerme├▒o CF
Jornada 13
Gamonal
CD Groggys S Gamonal
16:00
Norma
Norma San Leonardo CF
Jornada 13
At. Palencia
CDR Atl├ętico Palencia 1929
16:00
Salas
CP Salas
PRIMERA DIVISIÓN REGIONAL - Grupo B
PRIMERA DIVISIÓN REGIONAL - Grupo B
Jornada 13
Navega
CD Navega
15:45
Salmantino
CF Salmantino
Jornada 13
Fresno Ribera
Fresno de la Ribera CF
16:00
Betis
CD Betis CF
Jornada 13
Laguna
CD Laguna
16:00
Ejido
CD Ejido
Jornada 13
Santa Marta
UD Santa Marta de Tormes
16:00
Carbajosa
CD Carbajosa de la Sagrada
PRIMERA REGIONAL PREFERENTE - Mallorca
1ª REGIONAL PREFERENTE - Mallorca
1ª REGIONAL PREFERENT - Mallorca
Jornada 17
Campanet
CE Campanet
16:30
S├│ller
CF S├│ller
Jornada 17
P. Calvià B
CF Platges de Calvià B
17:15
Manacor
CD Manacor
Jornada 17
R. La Victoria
Club Recreativo La Victoria
17:30
At. Rafal
CD Atl├ętico Rafal
INT. PREFERENTE - Gran Canaria : Lanzarote : Fuerteventura
Interinsular Preferente GC-LZ-FV
Jornada 13
Har├şa
Har├şa CF
17:00
Becerril
CD Becerril
Jornada 13
San Gregorio
UD San Gregorio
22:00
Costa Ayala
UJ Costa Ayala
INT. PREFERENTE - Grupo 1 - Tenerife : La Gomera : El Hierro
INT. PREFERENTE - Gr. 1 - TF-LG-EH
Jornada 15
Esperanza
CD Zamorano Esperanza
18:30
Orotava
UD Orotava
Jornada 15
San Isidro
CD Raqui San Isidro
19:00
San Andr├ęs
CD San Andr├ęs
Jornada 15
San Lorenzo
CD San Lorenzo-Constancia
20:00
J. Laguna
CF Juventud Laguna
INTERINSULAR PREFERENTE - Grupo 2 - La Palma
INTERINSULAR PREF. Grupo 2 La Palma
Jornada 6
Mensajero B
CD Mensajero B
17:00
Llanos Aridane
UD Los Llanos de Aridane
Jornada 6
Tijarafe
UD Tijarafe
18:00
Fuenca-Sur
CD Fuenca-Sur
Jornada 6
At. Paso
CD Atl├ętico Paso
19:00
U. Bre├▒as
CF Uni├│n Bre├▒as
PRIMERA AUTONÓMICA
PRIMERA AUTONÓMICA
PRIMERA AUTONÓMICA
Jornada 11
Infanzones
CD Infanzones
15:30
Cabanillas
CD Cabanillas
Jornada 11
Beti Kozkor
Beti Kozkor KE
16:00
Avance
CD Avance Ezcabarte
Jornada 11
Gar├ęs
CD Gar├ęs
16:00
Mendi
CD Mendi
Jornada 11
San Juan B
AD San Juan B
18:30
Zirauki
CD Zirauki
REGIONAL PREFERENTE
REGIONAL PREFERENTE
Jornada 5
Berceo
CD Berceo
15:30
P.Balsamaiso
Pe├▒a Balsamaiso CF
Jornada 5
Aldeano
CD Aldeano
15:45
Ba├▒uelos
CD Ba├▒uelos
Jornada 5
Náxara B
Náxara CD B
17:00
San Lorenzo
CD San Lorenzo
Jornada 5
Yag├╝e
Yag├╝e CF
18:30
Pradej├│n
CD Pradej├│n
Jornada 5
Oyonesa B
SD Oyonesa B
18:30
C. Alfaro
Ciudad de Alfaro
Jornada 5
Haro Sport
Haro Sport Club
18:45
Cenicero
CD Cenicero
PRIMERA AUTONÓMICA PREFERENTE - Grupo 1
1ª AUTONÓMICA PREFERENTE - Grupo 1
Jornada 14
At. Puertollano
CDBFB Atl├ętico Puertollano
18:00
La Fuente
UD La Fuente
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 1
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 1
Jornada 14
S. Compostela
Santiago de Compostela CF
16:00
Roces
CD Roces
Jornada 14
Alondras
Alondras CF
16:00
Sporting
Real Sporting de Gij├│n
Jornada 14
Avil├ęs
Real Avil├ęs CF
16:00
Oviedo
Real Oviedo
Jornada 14
Val Mi├▒or
ED Val Miñor Nigrán
16:00
Deportivo
RC Deportivo de La Coru├▒a
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 2
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 2
Jornada 14
Alav├ęs
Deportivo Alav├ęs
15:30
Aurrera V.
CD Aurrera de Vitoria
Jornada 14
Athletic
Athletic Club
15:30
Danok Bat
Danok Bat CF
Jornada 14
R. Sociedad
Real Sociedad de F├║tbol
16:00
Varea
CD Varea
Jornada 14
San Juan
AD San Juan
16:00
Ardoi
CD Ardoi
Jornada 14
Antiguoko
Antiguoko KE
17:30
Numancia
CD Numancia de Soria
Jornada 14
Santutxu
Santutxu FC
18:00
Eibar
SD Eibar
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 3
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 3
Jornada 14
Sant Andreu
UE Sant Andreu
18:00
Gimnàstic
Gimnàstic de Tarragona
Jornada 14
At. Baleares
CD Atl├ętico Baleares
18:30
SD Juventud
CF Santo Domingo Juventud
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 4
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 4
Jornada 15
Rusadir
CF Rusadir
13:15
C├│rdoba
C├│rdoba CF
Jornada 15
Recreativo
RC Recreativo de Huelva
16:00
Almer├şa
UD Almer├şa
Jornada 15
Sevilla Este
ADP Sevilla Este
16:00
La Ca├▒ada At.
UCD La Ca├▒ada Atl├ętico
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 5
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 5
Jornada 14
Valladolid
Real Valladolid CF
15:45
Majadahonda
CF Rayo Majadahonda
Jornada 14
Legan├ęs
CD Legan├ęs
16:00
Alcalá
RSD Alcalá
Jornada 14
C. Diocesanos
CD Colegios Diocesanos
16:00
R. Vallecano
Rayo Vallecano de Madrid
Jornada 14
Adarve
AD Uni├│n Adarve
16:30
F├║tbol Pe├▒a
CD F├║tbol Pe├▒a
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 6
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 6
Jornada 16
San Jos├ę
SD San Jos├ę
12:00
J.Mar├ştima
CD Juventud Mar├ştima
Jornada 16
Marino
CD Marino
13:30
Huracán
AD Huracán
Jornada 16
Acodetti
Acodetti CF
13:30
Estrella
Estrella CF
Jornada 16
S. Pedro Mártir
CD San Pedro Mártir
13:30
Tenerife
CD Tenerife
Jornada 16
Gu├şa
UD Gu├şa
18:00
Longuera-Toscal
UD Longuera-Toscal
Jornada 16
Tah├şche
CD Tah├şche
18:00
Sobradillo
CD Sobradillo
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 7
DIVISIÓN DE HONOR JUVENIL - Grupo 7
Jornada 14
Elche
Elche CF
12:00
Villarreal
Villarreal CF
Jornada 14
Kelme
Kelme CF
16:00
Ranero
Ranero CF
Jornada 14
At. Madrile├▒o
Atl├ętico Madrile├▒o CF
16:00
UCAM Murcia
UCAM Murcia CF
Jornada 14
Valencia
Valencia CF
19:00
Albacete
Albacete Balompi├ę
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 1
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 1
Jornada 13
Lugo B
CD Lugo B
12:00
Pontevedra
Pontevedra CF
Jornada 13
Santa Mari├▒a
UD Santa Mari├▒a
12:00
Porri├▒o Ind.
Porri├▒o Industrial FC
Jornada 13
Choco
CD Choco
16:00
Ourense
Ourense CF
Jornada 13
R. Villalb├ęs
Racing Club Villalb├ęs
16:00
Arosa
Arosa SC
Jornada 13
Victoria
Victoria CF
16:00
Compostela
SD Compostela
Jornada 13
Barbadás
UD Barbadás
16:00
Celta B
RC Celta de Vigo B
Jornada 13
Deportivo B
RC Deportivo de La Coru├▒a B
18:00
Racing Ferrol
Racing Club Ferrol
Jornada 13
Calasanz
CD Calasanz
18:15
Conxo
CD Conxo
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 2
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 2
Jornada 14
C.Inmaculada
Colegio de la Inmaculada
15:45
Quirinal
CD Quirinal
Jornada 14
Llanes
CD Llanes
15:45
Veri├▒a
Veri├▒a CF
Jornada 14
And├ęs
And├ęs CF
15:45
Astur
Astur CF
Jornada 14
Arenal
CD Arenal
16:30
La Corredoria
SDCR La Corredoria
Jornada 14
Llano 2000
SD Llano 2000
17:30
Montevil
CD Montevil
Jornada 14
San Claudio
UD San Claudio
17:30
Roces B
CD Roces B
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 3
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 3
Jornada 11
Numancia B
CD Numancia de Soria B
13:00
Munibar
CD Munibar Pizarrales
Jornada 11
Burgos UD
Burgos UD
16:00
Sur
UDC Sur
Jornada 11
Victoria
Victoria CF
16:00
Puente Castro
Puente Castro FC
Jornada 11
Quintanar
CD Quintanar Palacio
16:00
Burgos
Burgos CF
Jornada 11
Arandina
Arandina CF
16:30
G. Segoviana
Gimnástica Segoviana CF
Jornada 11
Leonesa
CyD Leonesa
16:30
Valladolid B
Real Valladolid CF B
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 4
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 4
Jornada 14
Lagun Onak
CD Lagun Onak
12:00
Durango
SCD Durango
Jornada 14
R. Uni├│n
Real Uni├│n Club
15:30
Beasain
SD Beasain
Jornada 14
Zarautz
Zarautz KE
15:45
R. Sociedad B
Real Sociedad de F├║tbol B
Jornada 14
Amorebieta
SD Amorebieta
15:45
Antiguoko B
Antiguoko KE B
Jornada 14
Hernani
CD Hernani
16:30
Barakaldo
Barakaldo CF
Jornada 14
Loiola
Club Loiola Indautxu
19:00
Indartsu
Indartsu Club
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 5
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 5
Jornada 12
Valvanera
Valvanera CD
15:30
Calahorra
CD Calahorra
Jornada 12
Mareo
CDEF Mareo
15:45
Villegas
CD Villegas
Jornada 12
Comillas
Comillas CF
16:00
Logro├▒o
CDEF Logro├▒o
Jornada 12
Tede├│n
CD Tede├│n
16:30
Arnedo
CD Arnedo
Jornada 12
SD Logro├▒├ęs
SD Logro├▒├ęs
18:45
Logro├▒o Tat├║
CF Logro├▒o Tat├║
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 6
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 6
Jornada 12
La Litera
ED La Litera
16:00
Teruel
CD Teruel
Jornada 12
St. Casablanca
AD Stadium Casablanca
16:00
Amistad
UD Amistad
Jornada 12
Zaragoza B
Real Zaragoza B
16:00
Valdefierro
CD Valdefierro
Jornada 12
At. Monz├│n
Atl├ętico de Monz├│n FB
17:30
El Olivar
EM El Olivar
Jornada 12
San Gregorio
CD San Gregorio Arrabal
17:30
EFB Calatayud
EFB Calatayud
Jornada 12
Huesca EF
SD Huesca EF
18:00
Balsas Picarral
UD Balsas Picarral
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 7
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 7
Jornada 14
Figueres
UE Figueres
15:30
Jàbac Terrassa
UFB Jàbac i Terrassa
Jornada 14
Badalona
CF Badalona
16:00
Mollet
CF Mollet UE
Jornada 14
Cornellà B
UD Cornellà B
16:30
Lleida
Lleida Esportiu TCF
Jornada 14
Gimnàstic B
Gimnàstic de Tarragona B
17:00
Barcelona B
FC Barcelona B
Jornada 14
Europa
CE Europa
17:15
J├║piter
FP CE J├║piter
Jornada 14
Matar├│
EFCE Matar├│
17:30
Girona B
Girona FC B
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 8
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 8
Jornada 14
Elche B
Elche CF B
15:00
Alzira
UD Alzira
Jornada 14
T. Levante
CF Torre Levante
16:00
Celtic Elche
CF Celtic Elche
Jornada 14
Huracán B
CF Huracán Moncada B
16:00
Valencia B
Valencia CF B
Jornada 14
D├ęnia
CD D├ęnia
16:30
La Vall
CF La Vall
Jornada 14
Alginet
UD Alginet
17:00
Alboraya
Alboraya UD
Jornada 14
L┬┤Alcudia
UE L┬┤Alc├║dia
19:15
Levante B
Levante UD B
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 9
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 9
Jornada 16
Penya Arrabal
AD Penya Arrabal
12:30
Sant Josep
UE Sant Josep
Jornada 16
At. Baleares B
CD Atl├ętico Baleares B
15:45
Sp.Ciutat Palma
Sporting Ciutat de Palma
Jornada 16
Portmany
SD Portmany
16:00
Poblense
UD Poblense
Jornada 16
At. Villacarlos
Atl├ętico Villacarlos
16:15
Cide
CD Cide
Jornada 16
Ferreries
CE Ferreries
16:30
Alar├│
UD Alar├│
Jornada 16
P. Ciutadella
Penya Ciutadella Esportiva
16:30
La Salle
SD La Salle
Jornada 16
Mallorca B
RCD Mallorca B
16:30
Menorca
CD Menorca
Jornada 16
S. Francisco B
CD San Francisco B
17:00
P. Deportiva
SCR Pe├▒a Deportiva
Jornada 16
Constància
CE Constància
17:30
Manacor B
CD Manacor B
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 10
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 10
Jornada 13
Cartagena FC
Cartagena FC
16:00
Ciudad Jard├şn
Ciudad Jard├şn EF
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 11
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 11
Jornada 14
Don Bosco
CP Don Bosco
12:00
Coria
CD Coria
Jornada 14
M├ęrida
AD M├ęrida
16:00
Pacense
Deportivo Pacense
Jornada 14
Diocesano B
CD Diocesano B
16:00
Extremadura
Extremadura UD
Jornada 14
C. Plasencia
AD Ciudad de Plasencia CF
16:00
Plasencia
UP Plasencia
Jornada 14
Almendralejo
CP Almendralejo
16:00
Cacere├▒o
CP Cacere├▒o
Jornada 14
Flecha Negra
CP Flecha Negra
16:00
Arroyo
Arroyo CP
Jornada 14
Olivenza
Olivenza FC
16:15
Castuera
CD Castuera
Jornada 14
Puebla Calzada
EF Puebla de la Calzada
16:30
Badajoz
CD Badajoz
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 12
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 12
Jornada 11
Barrio Pilar
ADCEF Barrio del Pilar
16:00
Fuenlabrada
CF Fuenlabrada
Jornada 11
Las Rozas
Las Rozas CF
16:00
At. Madrid B
Club Atl├ętico de Madrid B
Jornada 11
Alcobendas
Alcobendas CF
16:30
Adarve B
AD Uni├│n Adarve B
Jornada 11
San Fernando
CD San Fernando
16:30
Aravaca
Aravaca CF
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 13
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 13
Jornada 14
Málaga B
Málaga CF B
19:00
Ciudad T.
UD Ciudad de Torredonjimeno
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 14
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 14
Jornada 12
Sevilla B
Sevilla FC B
12:00
Betis B
Real Betis Balompi├ę B
Jornada 12
Recreativo B
RC Recreativo de Huelva B
12:00
Bal├│n
Balón de Cádiz CF
Jornada 12
San Juan B
CMD San Juan B
13:30
Goyu-Ryu B
CG Goyu-Ryu B
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 15
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 15
Jornada 14
D. Guadalajara
D├şnamo Guadalajara
16:00
Guadalajara
CD Guadalajara
Jornada 14
Salesianos
CDE Salesianos
16:00
Toledo
CD Toledo
Jornada 14
Odelot Toletum
EF Odelot Toletum
16:00
Talavera
CF Talavera de la Reina
Jornada 14
Ciudad Cuenca
Ciudad de Cuenca CF
16:00
Sp. Cabanillas
Sporting Cabanillas
Jornada 14
Illescas
AD Illescas
16:30
Azuqueca
CD Azuqueca
Jornada 14
Almansa
UD Almansa
16:30
Albacete B
Albacete Balompi├ę B
Jornada 14
Sonseca
CD Sonseca
16:30
Almagro
Almagro CF
Jornada 14
F. Deportiva
FD Formaci├│n Deportiva
16:30
At. Tomelloso
CD Atl├ętico Tomelloso
Jornada 14
Zona 5
CDEEF Zona 5
16:30
Yuncos
CD Yuncos
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 16
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 16
Jornada 11
At. Osasuna B
Club Atl├ętico Osasuna B
11:30
Iru├▒a
CD Iru├▒a
Jornada 11
Lourdes
CD Lourdes
16:00
San Juan B
AD San Juan B
Jornada 11
Pe├▒a Sport
Pe├▒a Sport FC
16:00
Gazte Berriak
CF Gazte Berriak
Jornada 11
Burlad├ęs
UCD Burlad├ęs
17:30
Lagunak
CD Lagunak
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 17
LIGA NACIONAL JUVENIL - Grupo 17
Jornada 13
Guarnizo
CD Guarnizo
12:00
Pe├▒a Revilla
SD Pe├▒a Revilla
Jornada 13
Gimnástica
RS Gimnástica
15:00
R. Cantabria
Deportivo Rayo Cantabria
Jornada 13
At. Perines
Club Atl├ętico Perines
16:00
Textil Escudo
SD Textil Escudo
Jornada 13
Castro
Castro FC
17:15
Colindres
CD Colindres
JUVENIL PREFERENTE - Gran Canaria
JUVENIL PREFERENTE - Gran Canaria
Jornada 13
Estrella B
Estrella CF B
13:00
Balos
UD Balos
Jornada 13
Telde B
UD Telde B
20:30
Victoria
RC Victoria
Jornada 13
Barrial
UD Barrial
20:30
Vallinámar
CD Vallinámar
Jornada 13
D.Carnevali
CD Daniel Carnevali
21:00
San Fernando
UD San Fernando
JUVENIL PREFERENTE - Lanzarote
Juvenil Preferente LZ-FV
Jornada 13
Altavista
CD Altavista
13:00
Teguise
CD Teguise
Jornada 13
Lanzarote
UD Lanzarote
13:00
Tinajo
CD Tinajo
Jornada 13
Juventud
CD Juventud Playa Honda
19:00
Puerto Carmen
UD Puerto del Carmen
JUVENIL PREFERENTE - Tenerife
JUVENIL PREFERENTE - Tenerife
Jornada 16
Tegueste
CD AFB Tegueste
13:00
Gomera
UD Gomera
Jornada 16
J. Laguna
CF Juventud Laguna
13:00
Ofra
CD Ofra
Jornada 16
San Miguel
CD San Miguel
13:30
Tenerife B
CD Tenerife B
Jornada 16
Marino B
CD Marino B
17:00
Orotava
UD Orotava
Jornada 16
Cardonal
AD Cardonal-Laguna
19:00
Icodense
UD Icodense
Jornada 16
At. Perdoma
Atl├ętico Perdoma
21:30
Santa Úrsula
CD Santa Úrsula
JUVENIL PREFERENTE - Fuerteventura
JUVENIL PREFERENTE - Fuerteventura
Jornada 9
Gran Tarajal
UD Gran Tarajal
13:30
Pe├▒a Amistad
CD Pe├▒a de la Amistad
Jornada 9
Herbania
CD Herbania
13:30
Sotavento
UD Playas de Sotavento
Jornada 9
European
CD European FU
17:00
At. Balomp├ędica
CD Atl├ętico Balomp├ędica IT
SEGUNDA DIVISIÓN FEMENINA - Grupo 2
SEGUNDA DIVISIÓN FEMENINA - Grupo 2
Jornada 14
Mulier
Mulier FCN
17:30
Berriozar
Berriozar CF
SEGUNDA DIVISIÓN FEMENINA - Grupo 6 :: Las Palmas
2ª DIVISIÓN FEMENINA - Grupo 6 - LP
Jornada 14
Las Torres
UD Las Torres
19:00
Águilas
CD Aguiluchas
Jornada 14
Monta├▒a Alta
UD Monta├▒a Alta
19:00
Femargu├şn
CD Femargu├şn
Jornada 14
Juan Grande
CD Juan Grande
20:00
Las Coloradas
UD Las Coloradas
Jornada 14
Las Majoreras
CF Las Majoreras-Guayadeque
21:00
La Garita
CFS La Garita
Jornada 14
U. Viera
CF Uni├│n Viera
22:00
Flor de Lis
CD Flor de Lis Norte
Jornada 14
Firgas
CD Firgas
22:00
Castillo
Castillo CF
SEGUNDA DIVISIÓN FEMENINA - Grupo 6 :: Santa Cruz de Tenerife
2ª DIVISIÓN FEMENINA - Grupo 6 - TF
Jornada 13
Granadilla B
UD Granadilla B
18:00
San Juan
San Juan Tenerife Norte
R. Sociedad - Barcelona
(PRIMERA DIVISIÓN)
Puedes ganar el libro de los records del FC Barcelona en este partido.
Acierta el resultado exacto de este partido y ganarás el libro de los records del FC Barcelona totalmente gratis.
Instrucciones
Consigue una bolsa de deporte FERRARI o una bolsa vintage del FC BARCELONA totalmente gratis, sin sorteo.
*Premio para el jugador que consiga la primera posici├│n al finalizar el mes. (Inicio de la promoci├│n: Noviembre de 2016)
*Duraci├│n de la campa├▒a: Hasta fin de existencias (disponemos de 5 bolsas Ferrari y 5 bolsas vintage)
Bolsa FERRARI
Bolsa Vintage FC Barcelona
Más información
Colaboran:
www.Recambioscoche.ES
JohnnyBet
R. Sociedad - Barcelona
(PRIMERA DIVISIÓN)
Puedes ganar el libro de los records del FC Barcelona en este partido.
Acierta el resultado exacto de este partido y ganarás el libro de los records del FC Barcelona totalmente gratis.
Instrucciones
Programa FIDELIDAD - Puntuaci├│n de ayerb
Consigue una magn├şfica bolsa de deporte gratis cada mes con Futbolme.com
Pos
USUARIO
Exactos
Total
1┬║
Campeon2380
1250
1,770
2┬║
casensc
1000
1,530
3┬║
patxisavin
750
1,320
4┬║
Pemifer
500
1,250
5┬║
semprecdlalin
500
1,230
6┬║
josebayu
500
1,160
7┬║
todocoleccionestiven
500
1,160
8┬║
torrioja
500
1,160
9┬║
AmuntMenorca
500
1,160
10┬║
ramoncillo
500
1,110
11┬║
JOSUZETA
500
1,110
12┬║
patriciasierra33ps
500
1,090
13┬║
Tolete1
500
1,070
14┬║
koldo
500
1,030
15┬║
Pedronavarro
250
970
16┬║
galanius
250
910
17┬║
owen10
250
880
18┬║
delago
250
830
19┬║
Fran9C3v
250
780
20┬║
heriberto-jimenez
0
680
Trivialme - Puntuaci├│n en el d├şa de ayer
Pos
USUARIO (partidas)
Puntos - %
1┬║
AmuntMenorca (10)
55 de 100 - 55.00%
2┬║
semprecdlalin (1)
8 de 10 - 80.00%
3┬║
torrioja (2)
7 de 20 - 35.00%
4┬║
MissikkoGattikko (2)
6 de 20 - 30.00%
5┬║
owen10 (1)
5 de 10 - 50.00%
6┬║
jose35 (1)
4 de 10 - 40.00%
7┬║
Campeon2380 (1)
2 de 10 - 20.00%
*Solo partidas de usuarios autentificados.
Aviso Legal - Futbolme 1999-2016 - Alojado en Hyd

Updated Time

Updating   
Friend links: ProxyFire    More...
Site Map 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100 110 120 130 140 150 160 170 180 190 200 250 300 350 400 450 500 550 600 610 620 630 640 650 660 670 680 690 700 710 720 730 740 750
TOS | Contact us
© 2009 MyIP.cn Dev by MYIP Elapsed:53.663ms